Hołka (holllka) wrote,
Hołka
holllka

  • Location:
  • Mood:
  • Music:

Z czerwoną szminką przez życie

Miłe niespodzianki zawsze bardzo mnie uszczęśliwiają. Dziś jedną taką niespodziankę zrobiła mi moja przyjaciółka, informując mnie, że właśnie został wydany tomik jej wierszy. Zaskoczona tą wiadomością zerknęłam na linka, którego mi podała, po czym pisnęłam ze szczęścia, zatupałam nogami z radości i klasnęłam w dłonie z zachwytu. A uśmiech od ucha do ucha, do tej pory widnieje na mojej twarzy.

Ktoś złośliwy może stwierdzić, że to banał. Że w dzisiejszych czasach opublikowanie e-booka w internecie to nic wielkiego. Zgadza się, ale nie do końca. Bo w tym wypadku nie jest to samozwańcza publikacja (taka, jak np. moje wypociny na stronie internetowej).
Znalazł się wydawca, który zdecydował się zainwestować pewne środki, dzięki którym tomik wierszy mógłby ujrzeć światło dzienne. Teksty przejrzał i skorygował redaktor - a jak wiadomo zredagowany tekst literacki, zyskuje to samo, co zrecenzowany tekst naukowy - pewnego rodzaju certyfikat, znak jakości. Na samym końcu tomik otrzymał okładkę i trafił w ręce edytora, który zatroszczył się o odpowiedni skład i oprawę graficzną tekstu. A teraz całość jest wystawiona na sprzedaż w księgarni.

Wiersze przeszły więc wszystkie etapy, które są wymagane do tego, by uznać, że dzieło zostało opublikowane, w prawdziwym tego słowa znaczeniu.

A to, że tomik jest dostępny tylko w formie elektronicznej, w księgarni internetowej, nie ma większego znaczenia. Z resztą - trzymam kciuki, żeby za jakiś czas książeczka została wydana także w tradycyjnej, papierowej formie. Bo dlaczego by nie, w końcu wiersze w niej zawarte są naprawdę dobre. A wisienką na torcie jest fakt, że tomik został ozdobiony ilustracjami samej autorki.

Dlatego, jeśli jeszcze nie napisaliście listu do Świętego Mikołaja, być może powinniście dopisać do swojego "zamówienia" także Z czerwoną szminką przez życie? Naprawdę warto, uwierzcie mi.

A autorce jeszcze raz gratuluję sukcesu! Oby tak dalej! :)
Tags: czytadła, drobna prywata
Subscribe
Comments for this post were disabled by the author