?

Log in

No account? Create an account

I jeszcze mobi

Drobny dopisek do ostatniej notki.

Myślałam, że Kindle Amazona czytają pliki w formacie ePUB, ale okazuje się, że tak nie jest. W związku z tym w odświeżonym poddziale Opowiadań dodałam do dostępnych formatów pliki MOBI - czyli coś, z czym Kindle powinny sobie poradzić. Pliki są niestety zamknięte w archiwach ZIP - wiem, że może to być drobną niedogodnością, ale gdyby było inaczej przeglądarka internetowa starałaby się je wyświetlić i pokazałaby same krzaczyska.

Mam jednak nadzieję, że ten dodatkowy format będzie dla niektórych sporym ułatwieniem. I w związku z tym zapraszam użytkowników Kindle'ów do lektury. :)

Tagi:

Odświeżenie

Od października przeprowadzałam porządki na mojej stronie internetowej. Remont nie był duży - na pierwszy rzut oka wszystko wygląda więc tak samo, jak wcześniej. Jednakże - kilka rzeczy się zmieniło.

Przede wszystkim - na żółtej karteczce przyklejonej pod menu głównym, nie są już zalinkowane Dyrdymały, ale podstrona z Blogami, na której znajdziecie trzy najnowsze wpisy stąd, z Dyrdymał Filmowo-Serialowych oraz z Hołkowych Dyrdymało-Notek (niestety RSS Tumblra nie dogaduje się do końca dobrze ze skryptem, który wykorzystałam i z tego powodu nie będą się wyświetlać niektóre wrzucone na HołkoNotki obrazki, filmiki i pliki audio... ale reszta działa OK).

Największą innowacją (to znaczy taką, nad którą pracowałam najdłużej) jest z kolei nowy sposób prezentacji moich wypocin w dziale Inne Opowiadania. Jak to wygląda - to już musicie zobaczyć sami. Mam nadzieję, że dzięki tej drobnej zmianie całość będzie prezentować się bardziej "czytelnie".
Dodam tutaj jeszcze, że zrezygnowałam z tworzenia dwóch różnych PDF-ów. Zamiast tego od tej pory będę robić jeden plik tego typu, w formacie A5. Dodatkowo każdą moją pracę można sobie podejrzeć w tak zwanym Flip-Booku (najlepszy kreator tego typu rzeczy, jaki udało mi się znaleźć niestety dodaje pośrodku znak wodny - gdybyście znali jakiś inny program, który przy konwertowaniu do flasha nie robi takich rzeczy, to proszę, dajcie mi znać!). Ostatnią nowością jest to, że każdy artykuł będzie można sobie pobrać także w formie ePUB-a.
Aha, jeszcze jedno - wszystkie opowiadania z tego działu na nowo przejrzałam i zredagowałam.
A w niedalekiej przyszłości postaram się w podobny sposób upięknić pozostałe działy z opowiadaniami.

Żeby jednak nie było, że tylko odgrzewam stare rzeczy - wrzuciłam na stronę też coś zupełnie nowego. Tą świeżynką jest galeria Obrazy Wektorowe. 99% zamieszczonych tam prac zrobiłam ostatnio w ramach zajęć na EPI. Nie są to jakieś super rzeczy - ale w pracach tych chodziło o treść, kompozycję i prostotę, a nie formę. Wszystkie z tych obrazków zostały wykonane w Corelu i de facto są to grafiki wektorowe. Z tym, że musiałam je przekształcić do postaci rastrowej, żeby dało się pokazać je na stronie www.
Dodatkowo nieco poprawiłam sposób wyświetlania podgalerii (to znaczy tych obrazków, które pojawiają się na kliszy filmowej).

Uaktualniłam też informacje zawarte w działach O mnie, Strony Internetowe Przyjaciół, Info o Stronie.

Większych, gruntownych modyfikacji kodu strony póki co nie planuję. Postaram się jednak w miarę na bieżąco prezentować nowe prace z EPI. Mam zamiar zabrać się także za "odświeżenie" Legend o Świętych, nie wiem niestety, czy w tym przypadku dopisze mi wena.

Trzymajcie się ciepło i nie szalejcie za bardzo podczas zabaw Andrzejkowo-Barbórkowych. A gdyby w wolnej chwili chciało się wam napisać w komentarzu w kilku słowach o tym, jak podobają się wam nowości na stronie, to byłabym wam naprawdę ogromnie wdzięczna.

I na koniec jeszcze jedna, bardzo ważna sprawa - gdybyście dostrzegli, że coś na stronie nie działa, to proszę, dajcie mi znać!

Tagi:

Show still goes on

Istnieją dwa rodzaje fanów. Prawdziwi fani, wiedzą na temat swoich idoli niemalże wszystko - znają na pamięć najważniejsze daty, potrafią przytoczyć masę anegdot, oglądają i czytają każdy wywiad. Drugą grupą są zwykli fani, czyli ludzie, którzy po prostu lubią danego celebrytę, ale nie zagłębiają się w szczegóły dotyczące jego życia i twórczości. Niestety prawdziwi fani często traktują zwykłych fanów, jak ludzi niższego rzędu. Gorzej nawet, niż tych, którzy ich idola nie lubią lub nie znają. Prawdziwi fani argumentują swoją pogardę do zwykłych fanów w bardzo prosty sposób - stwierdzają, że nie można mówić, że jest się czyimś fanem, jeśli nie potrafi się wymienić iluś tam szczegółów z życia swojego idola.Nigdy nie byłam prawdziwą fanką zespołu Queen. Wiem, że zespół składał się z czterech osób, i że wokalistą był Freddie Mercury. Ale kim byli pozostali trzej członkowie? Na jakich instrumentach grali? Nie potrafię odpowiedzieć ani na te, ani na wiele innych pytań związanych z Queenami. Jednak mimo to - kocham ten zespół całym sercem i duszą, całkowicie, totalnie i na zabój.

Kiedy rano, jeszcze przed całkowitym obudzeniem się, usłyszałam w radiu wiadomości, udało mi się zarejestrować tylko trzy słowa: Freddie, Mercury, rocznica. Dopiero później, gdy już zwlekłam się z łóżka i odpaliłam Google dowiedziałam się, że dziś jest 20 rocznica śmierci wokalisty Queen.

Stwierdziłam, że Freddiego trzeba jakoś uczcić i zrobiłam to poświęcając mu większość moich dzisiejszych postów na Hołkowych Dyrdymało-Notkach. Jednocześnie jednak przez cały dzień zastanawiałam się nad jedną rzeczą - co sprawiło, że jestem fanką Quennów? W końcu ich muzyka towarzyszyła mi od dzieciństwa, bo moi rodzice także bardzo lubią ten zespół i z chęcią go słuchają. Czy więc melodie tych piosenek wyryły się w moim umyśle, podobnie, jak na przykład słowa codziennej modlitwy, której nigdy nie zapomnę, choćbym nie wiem, jak bardzo się starała? Czy stałam się fanką Queen, bo tak zostałam wychowana albo co więcej - miałam to w genach? Czy może po prostu, lubię ten zespół za to, że tworzyli fantastyczną muzykę. I w związku z tym - czy gdyby Queen śpiewał inne piosenki, to też byłabym ich fanką?

Tak wiele pytań i na żadne z nich nie udało mi się dzisiaj znaleźć odpowiedzi.

Jedno wiem natomiast na pewno. Jak dla mnie Freddie Mercury jest nieśmiertelny. I życzę mu, by muzykę Queenów przyszłe pokolenia kochały i ceniły tak samo bardzo, jak ja w tej chwili.

Freddie Mercury

Tagi:

Siostra ostro bloguje

Eli blogowanie spodobało się tak bardzo, że postanowiła przestać ograniczać się do pisanej formy przekazu i założyła wideoblog na Youtube. Oto adres:

http://www.youtube.com/user/ElciaHo

A ja znowu proszę was o to, byście przesłali link znajomym oraz sami czasami weszli na Eliny kanał i obejrzeli jakiś filmik. ;)Poza tym niestety kilka dni temu padł mi komputer. Całkowicie, nieodwracalnie i na amen. Tragedii nie ma, bo to tylko płyta główna, więc nie straciłam żadnych danych z dysków. Ale póki nie zaopatrzę się w nową maszynę nie będzie świeżych wpisów. Ani tu, ani na pozostałych blogach.

Dziś obchodziliśmy...

...Święto Niepodległości Marcina

Święto Niepodległości Marcina

A tak bardziej na serio: przyznaję, nie jestem patriotką, a Święto Niepodległości traktuję przede wszystkim jako dzień wolny od pracy. Mimo to jestem wdzięczna wszystkim ludziom, którzy przyczynili się do tego, że mogę teraz bez obaw mówić i pisać po polsku. Wiem, że to mało, i że brzmi to błaho. Ale jednak DZIĘKUJĘ!

Krótkie Dyrdymały


19.07.2011
Hurra, konto FilmWebu
na YouTube zostało
reaktywowane! :)
--------------------

28.06.2011
Konto FilmWebu na YouTube
zostało usunięte,
ponieważ według
Twentieth Century Fox
łamało prawa autorskie.
Jest to kolejny
dowód na to,
że amerykańskie wytwórnie
filmowe są głupie
i nie mają pojęcia
o czymś takim, jak
dobry PR i promocja
produktów w internecie.
--------------------

16.06.2011
Nowa opcja wyszukiwania
grafiki w Google
- genialna.
Tylko dlaczego, cholera
wprowadzili ją akurat
podczas sesji?!
Teraz zamiast się uczyć,
bawię się w wyszukiwanie
obrazków.
Głupi Google!
--------------------

15.06.2011
Wyszłam z domu,
żeby obejrzeć
zaćmienie księżyca,
a tu mimo braku chmur
- księżyca nie widać.
Czyżby ukradł go
Zimny Lech spod Wawelu?
--------------------

29.03.2011
Zagadka na dziś:
to z kartą graficzną
w moim komputerze
coś jest nie tak,
czy FireFox 4
po prostu nie działa,
jak należy? ;(
--------------------

28.03.2011
Pierwsze trzy odcinki
Breakout Kings
były OK.
Oglądam dalej! :)
--------------------

24.03.2011
Poziom ważności
aktualizacji wg
Windows 7:
bardzo ważna
aktualizacja,
niezbędna do
prawidłowego funkcjonowania
systemu - Bing Bar;
aktualizacja
mniej ważna -
antywirus.
Hmm... ciekawe...
--------------------

22.03.2011
Złośliwość losu:
przez całą zimę
ani razu się nie
przeziębić, a potem
rozchorować się
na wiosnę.
--------------------

19.03.2011
Zimo, wyp*erdalaj! :(
--------------------

18.03.2011
127 godzin -
choć wiedziałam, jak
się skończy, to i tak
bolało mnie,
gdy go oglądałam.
Świetny film!
--------------------

2.03.2011
Seriale w wersji mini.Creative Commons logo

Add to Google